Showing posts with label Collections. Show all posts

Разчистване на грим колекцията 2019

Здравейте, момичета!
Днешния пост го отлагах дълго време, но най-накрая се реших да преровя колекцията си и да се разделя с част от гримовете ми. Тези, с които се разделям са с минал срок на годност и въпреки, че някои от тях са много запазени няма как да ги задържа или подаря. Не съм правила такова разчистване от може би 3 години и само може да си представите колко стари продукти успях да намеря :)) Иии въпреки това въобще не исках да се разделям с някои от тях и борбата беше жестока...
Започвам с продукти за лице- ФДТ, пудри, коректори:



 

 Както казах по-горе всички продукти, които изхвърлям са с минал срок на годност и няма да се повтарям. Bourjois Healthy Mix коректора го използвах супер много време, но така и не успях да го изхабя- явно е доста икономичен. От пудрите има някои изхабени, а други са почти неизползвани, защото не са моя цвят.
CC крем -1
Коректор -2
База -1
Пудри -6


Така изглежда първия шкаф след разчистването. От това, което виждам ми трябват повече пудри и ФДТ, който е малко по-светъл, защото тена ми доста изсветля :)




Втория шкаф е с ружове и хайлахтъри и е мааалко препълнен :))
От ружовете този на Essence в цвят 10 Adorable ми е любим, но срока му е бил до 2016 и няма как да го задържа. Обмислям, обаче да си взема нов в същия цвят. Този на Benefit също ми харесва, но е страшно неудобен за ползване с тази голяма кутия и почти не съм посягала към него. От хайлайтърите обожавах този на Catrice за ежедневен грим. Печения руж/хайлайтър на Flormar пък много ми отиваше на тена и ще си търся пак подобен продукт.

Ружове -7
Хайлахтъри -3

                                                                    След :)


Третия шкаф е за бронзъри, но в него имам само една кутия и реших, че няма нужда от снимка. Разделям се с тези трите като шоколадовия на Bourjois ми беше голяма мъка и хич не ми се искаше да го махам...май вече го няма и по магазините???

Бронзъри -3


Следващия шкаф е с продукти за очи- спирали, моливи, единични сенки.





Тези спирали, с които се разделям почти не се използвани, защото имах прекалено много и не съм пробвала всички. За вбъдеще ще гледам да не трупам повече от 3-4, защото си е пълна загуба на пари.
Единичните сенки също трябва да ги намаля, тъй като не посягам често към тях след като имам палитри и изхвърлям почти нови. Кремообразните сенки на Maybelline са ми любими и си ги ползвах много дълго време. Не съм сигурна още ли ги има? Бих си взела отново от тях :)

Спирали -4
Моливи -3
Сенки -10

След разчистването :)




От шкафа с палитрите съм много доволна и има нужда от минимално разчистване. Тази година съм си купила само 1 палитра, която още не съм тествала и я няма на снимките. Палитрата на Inglot така и не можах да запълня и мисля че вече сенките им не са квадратни, затова направо се разделям с нея. Тези на Too Faced и Naked не са оригинални, но ми бяха любими заради ежедневните визии, които можеха да се напраят с тях. Ще си търся някоя подобна, с която да ги заместя. Ако имате идеи споделете каква да бъде :) Тази на Revolution беше с хубави цветове, но някак си е много неудобна за ползване- прекалено издължени и тесни квадратчета на сенките и не посягах често към нея.

Палитри -6



Мисля да се концентрирам върху запълването на палитрата на MAC. Идеята да си избереш сам точния цвят, който наистина ти харесва и знаеш, че със сигурност ще използваш, засега най ми допада. Като цяло от този шкаф съм най-доволна. Имам 3-4 по-големи палитри и няколко малки, които използвам при пътуване.





Този шкаф има нужда от най-много работа, но пък и ми е най-трудно да се разделя с продуктите за устни. Излезе ли някоя колекция и искам да пробвам нещо, но не знам какво, винаги хващам я червило, я гланц и така си се натрупват нещата :)
Първото, което видях е че всички балсами за устни не стават за ползване- сърцето ме заболя :D Особено ме е яд за ЕОS- четата, но няма как.
 Следват един тон гланцове, които не използвам и си стоят така. Откакто излязоха течните червила на пазара просто забравих за гланцове. Сърцето боли и от хвърлянето на два Chanel-ски глоса, които ми бяха подарък.
Накрая завършвам и с всичките мострички на червила на MAC, които ползвах много рядко.

Гланцове -9
Балсами за устни -5
Червила и мостри -11

И накрая като тегля чертата сметката е  -71 продукта! Да, и аз не знаех, че имам толкова много :D
 Не искам и да смятам останалите коло са :)) Ще гледам да правя разчистване по-често, за да не се натрупват толкова много излишни неща. Вие кога последно разчиствахте колекцията си? Споделете в коментарите!


Facebook             Instagram



Накрая сметката е

Golden Rose Nude Look Collection Haul

Здравейте, момичета!

Модата с нюд гримовете явно е завладяла всички марки на пазара и ето че и от Golden Rose пуснаха такава серия. Не мисля че имам нещо от марката, което съм си взимала скоро, така че ми беше интересно да пробвам продуктите им и да споделя мнението си с вас.

На серията Nude Look попаднах случайно в интернет, разгледах няколко ревюта и реших да си поръчам част от продуктите им (доообре де по-голямата част). От сайта им предлагат безплатна доставка за поръчки над 45лв. както и подарък при регистрация.
 Е, след регистрацията и получаването на поръчката ми подарък НЕ ПОЛУЧИХ! Не ми е за подаръка, НО не обичам да ме лъжат, за да привличат нови клиенти...

След това отклонение мога да ви представя колекцията и първите си впечатления за продуктите:






Да поговорим ли са опаковките? Толкова нежни и момичешки <3 Още едни продукти, които купувам и заради опаковката (много лошо за месечния бюджет :D )


Двете сенки, които си взех са в цвят Caramel Nude и Ivory Pearl. На пръв поглед не ми се виждат от най-пигментираните, но първата ще използвам в сгъвката на клепача за преливане, а втората на целия клепач. Цена- 5,99лв.
Ружът е в цвят Peachy Nude и също не е от най-пигментираните. Цветът е приятен и подходящ за ежедневен грим. Засега съм го тествала само на ръката и се надявам да може да се наслоява. Цена- 6,99лв.



За спиралата много се чудех и в началото не мислех да я поръчвам, но четката се оказа че е точно мой тип, а и за цената си от 4,99лв. нямаше да ме е яд ако не ми допадне. Всъщност вече я използвах няколко пъти и съм доволна- не забелязвам ронене или размазване, а слепването на миглите е минимално. 
Моливът хайлайтър е с много наситен цвят и от него също съм доволна. Обичам такъв тип продукти за нанасяне под веждата и във вътрешния край на окото. Озарява и освежава погледа моментално. Цена- 3,99лв.





Червилата са черешката на колекцията. Имат матиращи, течни матови, под форма на молив и гланцове. Всички са с по няколко цвята, което прави избора голям. Аз се спрях на матовите червила в цвят Peachy Nude и Pinky Nude и течно матово червило в цвят Nude. И двата вида се усещат много леки на устните. При първите две нанасянето е малко трудно, усещат се малко сухи в гилзата, но на устните няма упъване и сухота. Течното матово червило също не засъхва на устните, а по-скоро стои като гланц с матов завършек (подобни имаха Essence преди време и се радвам, че си имам ново такова, особено след като техните ми бяха харесали).
Матови червила- 4,99лв.
Течно матово червило- 6,99лв.

За опаковките на серията ще кажа, че са 10/10. Наистина са се постарали и много ютубъри са го забелязали. Има си някои недостатъци, разбира се, като например недобре центрираните сенки и руж (може да се види на снимките горе). Като попадение за мен е спиралата- поне за моите мигли върши добра работа и за цената си до тук съм доволна. За феновете на Essence бих препоръчала да пробват и течните матови червила.  Ако сте фенове на нюд цветовете няма да останете разочаровани и от тези в гилзички. 
Ако искате да направя ревю на някой определен продукт от серията ми споделете в коментарите!

Вие пробвахте ли нещо от тази серия? Ще се радвам да споделите!


Mark by Avon

Съвсем скоро ви показах малко клипче от представянето на Mark, която от този месец е налична на пазара. Сега ще споделя малко повече за нея и ще ви покажа някои от продуктите, които предлагат марката предлага.
Mark  е част от Avon и е предназначена за смели момичета и жени, които не се страхуват да експериментират с грима си и не се притесняват да бъдат дръзки и различни.Лице на марката за България е прекрасната Поли Генова.
Ето малко снимки от събитието:






Mark ще се предлага в каталозите на Avon и така продуктите ще са лесно достъпни за всички.
В началото изборът на продукти е по-ограничен, но тази година със сигурност ще има доста нови продукти и нови изненади.





Какво виждам аз, когато разгледам каталога? Има някои нови неща специално за марката, а част от "по-дръзките" продукти на Avon са прехвърлени на Mark. Разбира се, всички продукти на Mark са с нова визия, която е стилна и изчистена.  Продуктите, които аз имам са спирала, лак и червило:




 Спиралата все още не съм я пробвала, но е от онзи тип спирали, който има различни степени на използване и предоставя три различни визии.
Лакът, който имам е със страхотен цвят и име, което не виждам на опаковката?? Явно е било написано на кутийката, но не й обърнах много внимание и я изхвърлих почти веднага...
Червилото е точно каквото очаквам от тази серия. Цветът е Ready To Go и въпреки че на снимката изглежда червено има розови нотки и на устните стои като яркият фюша нюанс.

Тук съм с червилото:



Това е засега, ако някой от продуктите ви интересува дори, да не е сред тези, ми споделете долу в коментарите и ще му направя ревю.
Хубав ден!

Facebook          Instagram

Ново от Essence и Catrice

Нов сезон, нови продукти на пазара :)
Дрогерийните марки все повече вдигат нивото и ни изненадват приятно с идеите си. Днес ще ви покажа част продуктите от лимитираните колекции на Essence и Catrice:





Започвам с колекцията на Catrice:









От марката залагат на елегантната и изчистена визия като я подчертават със златните цветове на опаковките. Колекцията включва:
-двуцветно червило
-стик за вежди
-три лака за нокти
-стикери за нокти
-две палитри сенки за очи
-озаряващи гел перли за лице
-топ лак.

Опаковките определено хващат окото и са нещо ново на фона на всички скучни и еднакви черни опаковки. Ружът е с доста ярък цвят, но както се вижда от снимките не е от най-пигментираните и лесно може да се нанесе с по-лека четка. Моливът за вежди  е с интересна чъби форма и цвят, който подхожда на моите вежди. След изхабяване на заострената част може да го нанасяте с четка за вежди като резултата си остава без разлика в качеството. Печените сенки са изключително красиви и меки на допир, но за мен не са достатъчно пигментирани и имат нужда от мокра четка за нанасянето си. Друго, което бих пробвала от колекцията са озаряващите перли за лице, защото никога не изпускам такъв тип продукти (напомнят ми на герленските перли, които са база за лице и изглеждат по същия начин!)

Повече за продуктите тук






Колекцията на Essence съдържа:
-три молива за устни
-очна линия
-три червила
-три лака
-изкуствени мигли
-руж
-очна линия
-козметична чантичка
-парфюм.

Тук отново са се постарали с ружът и изглежда прекрасно. В началото може да се използва отделно като руж и хайлайтър, но след известно време сърчицето се зацапва като вкарва малко блясък към иначе матовия руж. Харесва ми, че моливите за устни са автоматични и нямат нужда от острене- много ме улесняват при пътуване. Цветовете им са супер свежи и подходящи за започване на по-топлите дни. Нанасянето е много лесно и не се разтичат.
От колекцията бих пробвала и лаковете, които са с интересни цветове като най-вече ми грабва окото сивият I have grey-t times with you.

 От марката продължават с лимитираните серии, така че не ги изпускайте! 

Надявам се краткото въведение в новостите на двете марки да ви е било интересно и да сте добили представа за новия асортимент от продукти. Ако имате въпроси ще се радвам да отговоря на тях в коментарите долу.

Хубав ден!

Facebook           Instagram


*Продуктите са ми предоставени за проба от ПР.